Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Přednáška: Pěšky do Jeruzaléma

18. 2. 2018

| Rubrika: Aktuálně

Vydat se od nás na pěší pouť do Santiaga de Compostela je obdivuhodné. Jít v dnešní době pěšky z Čech do Svaté země - neslýchané. Ale šlapat pěšky do Jeruzaléma oklikou přes Santiago, Gibraltar a Řím je přímo šílené. S takovýmto „šílencem“ jsem se setkal a ze setkání nevznikl pouze tento rozhovor, ale i příslib přednášky spojené s promítáním snímků z této neuvěřitelné cesty.

Přednáška poutníka Petra Hirsche se uskuteční v neděli 25. března 2018 v 18 hodin v sále Kulturního domu Zašová. 

 

Masopust

3. 2. 2018

| Rubrika: Aktuálně

Cyklus církevního roku přinášel střídající se období veselí i ztišení a usebrání, období radostného očekávání i postu a odříkání, dny práce i dny odpočinku, dny všední i sváteční. Ke každému takovému období se vztahovaly lidové zvyky a obyčeje, často jako dávná ozvěna dob pohanských. Jejich skutečný, původně snad i magický význam je už povětšinou zapomenut a dnes těmto tradicím, tam kde jsou ještě dodržovány, přihlížíme jako jistému druhu umění, jako folkloru, jako lidovému divadlu.

 

Pohřeb otce Rudolfa

13. 12. 2016

| Rubrika: Aktuálně

V pátek 9. 12. zemřel ve věku třiašedesát let P. Mgr. Rudolf Swienczek, který coby farář frenštátské farnosti po mnoho let obětavě zajišťoval duchovní službu v kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti. 

 

Českému misionáři hrozí trest smrti

16. 11. 2016

| Rubrika: Aktuálně

Milí přátelé,

právě jsem na CitizenGO podepsal petici: Českému misionáři hrozí trest smrti!

Podepíšete ji taky? Tady je odkaz

Díky

Tady se můžete o něm dovědět více

 

Prvmí sněhulák

18. 10. 2016

| Rubrika: Aktuálně

 

Kněz, který by zavražděn u oltáře...

2. 8. 2016

| Rubrika: Aktuálně

Chceme připomenout, že nešlo o výjimečný čin osamělého šílence, ale o čin, který jen dovršil stále narůstající počet útoků na křesťanské kostely, modlitebny a synagogy po celé Evropě. Útoků, o nich většinou mlčí jak média, tak politici....

 

Svatý Mikuláš z Myry

5. 12. 2015

| Rubrika: Aktuálně

Biskup svatý Mikuláš patří mezi nejpopulárnější světce. Biskupský úřad se zdráhal přijmout, ale pak jej vykonával s takovým nasazením a takovým způsobem,že byl považován za světce už svými současníky. Jeho nezištná dobročinnost mu napomohla ke slávě nebeské i pozemské.

 

Už nemůžeme mlčet!

11. 10. 2015

| Rubrika: Aktuálně

Ve středu 14.10. 2015 se v Praze na Hradčanském náměstí koná protestní shromáždění na podporu pronásledovaných křesťanů na Blízkém a Středním východě a v dalších zemích světa.

 

Obnova šindelového opláštění kaple

8. 9. 2015

| Rubrika: Aktuálně

V těchto dnech probíhá na severní straně kaple výměna šindele, kterým je celá kamenná stavba oplášťována. Po dlouhých devadesáti letech je tak přechodně obnaženo původní kamenné zdivo kaple.

 

Pustevny 21. století?

28. 8. 2015

| Rubrika: Aktuálně

0305_fm_red_prost_edn__be_va_pustevny_denik-605--209x436-.jpgDo 31. 8. 2015 v době od 8 do 18 hodin si můžete na spodní stanici sedačkové lanovky vedoucí z trojanovické Ráztoky na Pustevny prohlédnout architektonické návrhy řešící areál Pusteven – výsledek workshopu pořádaného spolkem Akademie architektury ve spolupráci s Fakultou umění a architektury Technické univerzity Liberec

 


 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA